menu

Robotická manipulace

Robotická manipulace

Robotizace výroby je jedním ze způsobů, jak zvyšovat produktivitu a snižovat výrobní náklady. Návrh robotického pracoviště s vhodně zařazenými roboty zaručuje rychlejší manipulaci, kvalitní výstupy a efektivnější chod celé výrobní linky. Pojďme se podívat, jak se od sebe liší jednotlivé roboty a který manipulační robot bude nejvíce vyhovovat právě vaší aplikaci.

Šestiosé roboty jsou velmi oblíbené pro svou univerzálnost a flexibilitu při posuvných a rotačních pohybech (včetně vybočování do stran a naklánění). Poradí si se složitými manipulacemi, často se používají např. pro manipulaci s plasty či prosté přesouvání a umisťování komponentů a výrobků.

Kolaborativní robot je robot spolupracující s člověkem. Vykonává rutinní výrobní úkony a monotónní činnosti, které by ubíraly kapacitu pracovníkům, proto jeho popularita výrazně roste. Nepotřebuje žádné bariéry, je schopný pracovat hned vedle člověka. Pro případný střet s pracovníkem je vybaven funkcí okamžitého zastavení.

Roboty pro manipulaci patří v procesu výroby k nejčastěji využívaným, proto existuje množství modelů, které se snadno přizpůsobí libovolnému měřítku a prostředí. V naší společnosti jsme schopni integrovat manipulační roboty do jednoúčelových strojů a výrobních linek.


Kontaktujte nás

Ing. Jan Kupeček jednatel společnosti +420 728 781 710 elpakupecek@elpakupecek.cz