menu

Czech Pan

Zákazník potřeboval vyrobit automatizované měřící zařízení pro pravidelné testování normované nosnosti a průhybu dřevěných nosníku různého typu a délky. Stanici chtěl také využít pro vývoj nových produktů.

 

Czech Pan

Návrh řešení

Pro měření bylo potřeba vytvořit tlak minimálně 10 tun pro testování maximální nosnosti výrobků. Podle zadaných parametrů se uzpůsobila tuhost strojní části měřící stanice. Muselo se také počítat s univerzálností zařízení pro široké spektrum stávajících i budoucích nosníků. Po sestavení měřícího zařízení byla provedena kontrolní zkouška přesnosti měření, která dopadla nad očekávání zákazníka i nás samotných. Výsledky předčily deklarovanou přesnost měření. 

Czech Pan

Czech Pan vyrábí univerzální sendvičové stavební systémy a lepené dřevěné nosníky pro konstrukci stěn, stropů a střech domů, hal a dalších budov. Jedná se o českou společnost s dlouholetou tradicí, která nabízí ekologické a energeticky úsporná řešení v oblasti dřevostaveb.

Realizace

Měřící stanice je zařazena do výroby pro testování šarží jednotlivých výrobků. Dále se na něm provádí vývoj nových nosníků a ověřování jejich pevnostních parametrů.


Kontaktujte nás

Ing. Jan Kupeček jednatel společnosti +420 728 781 710 elpakupecek@elpakupecek.cz